Ovde možete pronaći odgovore na većinu pitanja vezanih za školovanje.
Najčešće postavljana pitanja
-
Školovanje je namenjeno hrabrim, istrajnim, ambicioznim, motivisanim i proaktivnim osobama, koje imaju volje da se posvete kontinualnom unapređenju, promene karijeru, razviju svoje potencijale i generalno poboljšaju kvalitet života.
-
Potrudili smo se da većinu informacija vezanih za školovanje objavimo na ovom sajtu, pa Vas molimo da ga detaljno analizirate pre donošenja odluke o upisu. Informacije o školovanju, kalendaru i plaćanju naći ćete na stranicama koje su upravo tako naslovljene. Kako biste saznali više o našoj istoriji, načinu kreiranja aktuelnog sadržaja školovanja, razvoju naprednog obrazovnog sistema, mentorima i partnerima, pročitajte stranicu “O nama”.
Ukoliko Vam informacije objavljene na sajtu nisu dovoljne da stvorite sliku o školovanju i donesete realnu odluku, jednom nedeljno organizujemo Google meet sastanak, kojem se možete priključiti, a mi ćemo se potruditi da razjasnimo nejasnoće.
Dodatno, možete nas kontaktirati i mejlom na adresu kursevi@ftninformatika.com , a osnovne informacije možete dobiti i pozivom na broj telefona +381 63 514 171, svakim radnim danom u periodu od 12:00 do 15:00 časova.
-
Google meet sastanak namenjen razjašnjavanju nejasnoća vezanih za školovanje organizujemo naizmenično, jedne nedelje četvrtkom u 18:00 časova, a naredne subotom u 14:00 časova.
Informacija o konkretnom terminu sastanka za tekuću nedelju, biće objavljena na ovom sajtu, pri dnu stranice “O školovanju”, u okviru panela “Google meet sastanak”. Trajanje sastanka je jedan sat i možete se priključiti u bilo kom momentu, a idealno na početku sastanka kako biste čuli odgovore na pitanja ostalih interesenata.
Da biste se priključili sastanku potrebno je da u definisanom terminu, pri dnu stranice “O školovanju”, u okviru panela “Google meet sastanak”, kliknete na dugme “Priključi se sastanku”.
Oprema neophodna za aktivno učešće u sastanku podrazumeva laptop ili desktop računar opremljen mikrofonom i zvučnicima (kamera nije neophodna ali je poželjna) ili mobilni telefon. Uz navedeni hardver, treba da imate stabilnu internet vezu.
-
Pre prijave za upis na školovanje, možete popuniti upitnik i proveriti da li ste u datom momentu spremni da se posvetite školovanju. Dugme za pristup upitniku nalazi se u okviru panela “Da li je ovo za mene?”, u donjem levom uglu stranice “O školovanju”.
Pored navedenog, upitniku možete pristupiti i klikom na taster “Proveri spremnost”, koji se nalazi u donjem levom uglu, stranice sa formom za prijavu.
-
Na desnoj strani navigacione trake, nalazi se dugme “Prijavi se”. Pored navedene pozicije, dugme “Prijavi se” moguće je pronaći na više različitih lokacija na sajtu.
Kako biste se prijavili za upis na školovanje, potrebno je da kliknete na dugme “Prijavi se”, nakon čega se otvara stranica sa formom za prijavu.
Sa leve strane forme za prijavu dati su datum početka prvog modula narednog ciklusa školovanja, kao i rok za prijavu na isti. U formi za prijavu potrebno je da popunite polja za unos imena i prezimena, imejl adrese, broja telefona i adrese stanovanja. Unos u navedena polja je obavezan. Ukoliko postoji potreba, možete dodati i napomenu (o npr. želji da školovanje pohađate u timu sa prijateljem).
Nakon popune navedenih polja, neophodno je da izaberete/čekirate termine u kojima ste dostupni za sastanke sa mentorom. Ponuđena su 4 termina (09:30, 11:30, 14:30 i 16:30) gde odabir većeg broja termina povećava mogućnost dodele željenog.
U donjem desnom uglu forme je dugme “Pogledaj kalendar”, koje prikazuje kalendar sva tri modula određenog ciklusa školovanja.
U donjem levom uglu je dugme “Prijavi se” na koji treba da kliknete nakon što ste završili sa popunjavanjem forme. Ukoliko je prijava uspešna, iza klika na dugme “Prijavi se” otvara se prozor sa tekstom “Hvala! Primili smo Vašu prijavu, uskoro ćemo Vas kontaktirati.”
U roku od 24h (a najkasnije 48h) nakon prijave, stići će Vam mejl potvrde prijave za upis na školovanje, sa informacijama o daljim koracima koje je potrebno preduzeti, kako bi se dovršila procedura upisa.
-
Kalendar narednog ciklusa školovanja za koji je upis u toku, možete pogledati i preuzeti klikom na taster “Pogledaj kalendar školovanja” koji se nalazi na levoj strani stranice “Kalendar”.
Osim ovde, isti kalendar moguće je pogledati i preuzeti klikom na taster “Pogledaj kalendar”, koji se nalazi u donjem desnom uglu forme za prijavu.
Pri dnu stranice “Kalendar” je tabela koja prikazuje tri predstojeća ciklusa školovanja, gde je za svaki istaknut rok za prijavu na prvi modul, datum početka svakog modula i datum sertifikacije.
-
Svaki modul traje 14 nedelja, nakon čega sledi 2 nedelje pauze pre sledećeg modula. Posle trećeg modula je pauza od okvirno 6 nedelja, iza koje se organizuje sertifikacija.
Postoji letnja pauza koja remeti prethodni raspored, a počinje sredinom jula i završava krajem avgusta.
Školovanje sadrži 3 modula, na kojima nastava traje 11 meseci, a ukupno sa pauzom za sertifikaciju i sertifikacijom 12 meseci.
-
Ugovor o pohađanju školovanja u elektronskoj formi, dostavlja se na mejl adresu, 14 dana pre početka školovanja.
Ugovor treba odštampati, potpisati, skenirati ili slikati telefonom i poslati nazad u prilogu odgovora na mejl kojim je ugovor dostavljen.
Rok za slanje potpisane elektronske verzije ugovora, je tri dana od prispeća mejla u kojem smo Vam ugovor poslali na potpis.
-
Školovanje sadrži tri modula koja se plaćaju odvojeno. Promotivna cena po modulu je 650 evra, pa je ukupna promotivna cena školovanja 3 x 650 = 1950 evra. Redovna cena po modulu je 850 evra, pa je ukupna redovna cena 3 x 850 = 2550
Svaki modul je moguće platiti odjednom ili u tri mesečne rate. Rok za plaćanje celokupnog iznosa ili prve rate je 7 dana pre početka nastave na modulu. Ostale rate se plaćaju sa međusobnim razmakom od mesec dana. Više detalja dato je na stranici “Načini plaćanja”.
-
Potrudili smo se da na školovanje što realnije preslikamo način rada, standardno primenjen u IT industriji. Pošto razvoj softverskih proizvoda podrazumeva timski rad, školovanje ne pohađate samostalno nego u timovima od 4 do 6 osoba.
Nedelju dana pre početka školovanja studente grupišemo u timove, uzimajući u obzir termine za sastanke sa mentorom, odabrane prilikom popunjavanja forme za prijavu.
Sam početak školovanja podrazumeva sastanak sa timom i mentorom, na kojem se učesnici upoznaju, a mentor daje detaljna uputstva i preporuke za rad.
-
Gradivni elementi našeg obrazovnog sistema su rad sa inteligentnim tutoring sistemom, sastanci sa timom i sastanci sa mentorom. Većinu vremena student provodi u radu sa Tutorom, gde ima slobodu da samostalno određuje period u toku dana u kojem će se posvetit učenju, kao i trajanje učenja (idealno je trajanje učenja uskladiti sa našim preporukama).
Za online sastanke sa timom definisani termin je sreda u 18:00 časova, a za online sastanke sa mentorom subota u terminu dodeljenom prilikom formiranja timova. Za termine sastanaka neophodno je rezervisati vreme u svom nedeljnom rasporedu aktivnosti.
-
Na osnovu višegodišnjeg iskustva u prenošenju znanja i analize zahtevnosti sadržaja školovanja, definisali smo da je za učenje preporučeno izdvojiti prosečno 15 do 20 sati nedeljno, odnosno, 2 do 3 sata dnevno.
Preporučeno vreme koje ćete posvetiti učenju zavisi i od Vašeg predznanja i individualnih karakteristika, uz napomenu da što se više posvetite, rezultati učenja će biti bolji.
-
Sadržajem školovanja je svakako obuhvaćen razvoj tehničkih znanja i veština, poput poznavanja programskih jezika i upotrebe radnih okvira za razvoj veb aplikacija. Sa druge strane, izmenjeni uslovi za zaposlenje u IT industriji podrazumevaju da se od kandidata očekuje poznavanje i ostalih alata danas standardno primenjenih u procesu proizvodnje softverskih proizvoda (Git, Scrum, Trello, AI…).
Zato školovanje paralelno sa programerskim veštinama razvija i sposobnosti organizacije sopstvenog vremena, kolaboracije i timskog rada, izučavanja dokumentacije, modelovanja, agilnog upravljanja razvojem softverskih proizvoda i upotrebe veštačke inteligencije kao pomoćnika u realizaciji dnevnih zadataka. Više detalja dato je na stranici “O školovanju”.
-
Za praćenje nastave, podržano inteligentnim Tutor sistemom, izradu domaćih zadataka i ostale školske obaveze, preporučena je sledeća konfiguracija računara:
- Procesor: Intel Core i5 (6. generacija ili noviji) ili AMD Ryzen 5 (serija 3000 ili noviji)
- RAM: 16 GB DDR4
- Disk: 500 GB SSD
- Grafička kartica: može da bude integrisana.
Pored navedenog, za online sastanke sa timom i mentorom potrebno je da posedujete:
- Slušalice sa mikrofonom ili zvučnik i mikrofon.
- Korektnu internet konekciju, koja omogućava neometano održavanje online sastanaka.
- Kameru, koja je je poželjna ali nije obavezna.
-
Ukoliko ne posedujete računar koji zadovoljava navedene hardverske zahteve ili posedujete slabiji računar koji želite nadograditi, možete nas kontaktirati na mejl kursevi@ftninformatika.com, pa ćemo Vas povezati sa prodavcem koji Vam može pomoći da nabavite kvalitetnu računarsku opremu po prihvatljivim cenama.